Puzzle dla dzieci - idealne ćwiczenie na koncentrację

2018-09-18
W dzisiejszych czasach świat jest tak urządzony, że ludzie ciągle za czymś gonią i nie mają na nic czasu. Dotyczy to także rodziców, którzy wracając do domu po pracy, chcieliby mieć chwilę tylko dla siebie. Dlatego też muszą wymyślić jakąś zabawę tak, by dziecko poświęciło jej więcej uwagi. Puzzle dla dzieci zdają się spełniać to kryterium, gdyż ich ułożenie wymaga skupienia i wymaga czasu.

O czym należy pamiętać- kupując puzzle dla dzieci?


Pierwszym kryterium jest oczywiście wiek dziecka. To on determinuje poziom trudności. Nie można maluchowi, który ma dwa lub trzy lata kupić układanki składającej się ze 100 elementów. Jest niemal pewne, że maluch nie poradzi sobie z jej ułożeniem. Gdy okaże się za trudna, dziecko wpadnie w złość i zamiast radości z zabawy, będzie czuło frustrację.

Po drugie, jeśli puzzle mają ucieszyć malucha to najlepiej, żeby były z postaciami z bajek. W przypadku większych dzieci można dać im puzzle 1000 elementów. Choć są trudniejsze, stanowią wyzwanie dla takiego dziesięciolatka. Łatwiejsze puzzle mogłyby go zniechęcić.

Kiedy można podarować puzzle?


W zasadzie każda okazja jest dobra, bo nie istnieje ku temu idealny moment. Niemniej w życiu dziecka są momenty, gdy szczególnie ucieszy się z prezentów. Są to na przykład urodziny, imieniny, Dzień Dziecka czy Wigilia. Poza tym puzzle dla dzieci (np. takie www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/928/1000-elementow) to taki prezent, którym można pobawić się wspólnie z kolegami, a to duży plus.