O czym należy pamiętać kupując rowerek trójkołowy dla dziecka?

2018-07-22
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rowerek wybrać dla małego dziecka. Najlepszą możliwością jest rowerek dziecięcy trójkołowy. Na nim dziecko szybko nauczy się jeździć i trzymać równowagę. Przy jego zakupie warto pamiętać o kilku rzeczach.

Rozmiar


Najważniejszy przy wyborze odpowiedniego rowerka, jest jego rozmiar. Powinien być on dopasowany do wzrostu dziecka. Nie może być tak, że dziecko nagle nie będzie dosięgało do pedałów, albo będzie sięgało ledwo co. Wtedy nie tylko jazda nie będzie przyjemna, ale oprócz tego również nauka może trwać bardzo długo. Dlatego też warto kupować rowerek w obecności dziecka.

Akcesoria


Ponadto wraz zakupem rowerka należy również kupić wszelkie akcesoria zapewniające dziecku bezpieczeństwo w trakcie nauki. Powinno się przede wszystkim kupić kask i ochraniacze na kolana i łokcie. Wtedy nawet jeśli dziecko się przewróci, to nic mu się nie stanie i tym samym nie zniechęci się na samym początku do nauki jazdy. Oczywiście kask i ochraniacze powinny być dopasowane wielkością do wzrostu dziecka. 

Wielkość kół


Bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniego rozmiaru kół. Im większe, tym stabilniej się jeździ. W takiej sytuacja jednak warto wybrać wielkość proporcjonalnie do wielkości samego rowerku. Wtedy dziecku będzie się dobrze jeździło, a przy tym nie będzie wyglądało to śmiesznie.