Dlaczego warto mieć w domu butelkę do karmienia dziecka

2018-06-06

Kiedy rodzi się nam dziecko, zakładamy, że będzie ono karmione naturalnie. Karmienie piersią jest obecnie bardzo promowane, podkreśla się jak ogromne znaczenie ma ono dla zdrowia i rozwoju malucha. Bywa jednak tak, że z jakiegoś powodu karmienie piersią jest mocno utrudnione czy wręcz niemożliwe. Warto wtedy zaopatrzyć się w dobrą butelkę, dzięki której maluszka będzie można karmić mlekiem modyfikowanym.

Dlaczego warto mieć w domu butelkę do karmienia dziecka

|
Problemy z laktacją mogą zacząć się zupełnie niespodziewanie, najczęściej w pierwszych tygodniach życia dziecka, kiedy laktacja dopiero się normuje. Bywa, że dziecko nieefektywnie ssie, przez co nie najada się, powoli przybiera na wadze, jest często rozdrażnione i płaczliwe. Warto wcześniej pomyśleć o zakupie butelki, tak by była ona w domu na wszelki wypadek. Mamy często polecają butelki dr Brown. Rzeczywiście butelki dr Brown z Bebito.pl charakteryzują się taką budową smoczka, że podczas ich używania nie dochodzi do zaburzenia odruchu ssania.

Butelki do pojenia wodą


Dlaczego jeszcze warto mieć w domu dobrą butelkę? To właśnie wiosną i latem dzieciom trzeba podawać trochę więcej płynów, najlepiej aby była to czysta woda. Maluchy powinny pić wodę wtedy gdy jest upalnie, bo chociaż nie potrzebują wypijać jej tak dużo jak ludzie dorośli, szczególnie jeżeli są karmione mlekiem mamy, to trochę wody dla ochłody z pewnością też im się przyda.