Jak wybrać samochodzik na akumulator?

2016-04-11
Prawdopodobnie niejeden przedszkolak marzy o możliwości jazdy własnym samochodem. Wbrew pozorom rodzice mogą sprawić dziecku radość i umożliwić mu to, bowiem dziś nietrudno dostać samochodzik na akumulator. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy i zwrócić na nie uwagę podczas wybierania odpowiedniego modelu.

Kilka wskazówek

Samochód na akumulator musi być dostosowany przede wszystkim do wieku dziecka. W przypadku najmłodszych dzieci warto robić zakupy wspólnie z nimi, aby mieć pewność, że pociecha dosięgnie do pedałów.  W przeciwnym razie dziecko nie będzie czerpało radości z zabawy.

Podczas zakupów warto kierować się mocą pojazdu (od niej zależy szybkość autka). Modele dla dzieci powyżej trzeciego roku życia mają zazwyczaj akumulator 12 V (dla młodszych jest to zwykle 6 V). Oczywiście musi on być regularnie  ładowany (zwykle trwa to kilka do kilkunastu godzin, czas zabawy po pełnym naładowaniu jest uzależniony od modelu).
    
Warto wybrać taki model samochodu, który sprawi największą radość malcowi. Niektórych najbardziej ucieszy traktor, innych wyścigówka, jeszcze inne dziecko najchętniej będzie jeździć kabrioletem. Na szczęście wybór jest tak duży, że każdy rodzic na pewno znajdzie samochód, który spodoba się jego dziecku.